Účast na soutěži “O nejkrásnější velikonoční vajíčko”

Účast na soutěži “O nejkrásnější velikonoční vajíčko”

“O nejkrásnější velikonoční vajíčko”

Velikonoce byly pro naše předky nejvýznamnějším svátkem. Tímto svátkem oslavovali zmrtvýchvstání Krista, ale také konec zimy a začátek jara. K Velikonocům se pojí řada tradic, a jednou z nich je vyzdobení domácností, škol i zahrad.

Letos, před velikonočními prázdninami, se v úterý 26. 3. 2024 žáci naší školy zúčastnili patnáctého ročníku pořádané soutěže “O nejkrásnější velikonoční vajíčko”. Tuto soutěž tradičně pořádá Dětský domov, Základní škola a Střední škola v Duchcově. Na této akci se opět hojně tvořilo, a účast byla velmi vysoká. V prostorách jídelny se sešlo kolem 30 dětí a jejich pedagogický doprovod.

Pod vedením pedagogů si žáci připravili zdobení vajíček z různých materiálů, jako je papír, látka či přírodniny. Bylo použito plno zajímavých technik, například ubrousková technika nebo patchwork.

Žáci soutěžili o nejhezčí ozdobené vajíčko ve třech věkových kategoriích. Porota měla nelehký úkol – určit, kdo má být ten nejlepší. Nakonec byli vyhlášeni vítězové, kteří kromě diplomů a sladkostí dostali i malý dárek.

V kategorii žáků druhého stupně základních škol vyhrál náš žák Adam Hrdlička první místo

Samostatně byla hodnocena i soutěž “O nejkrásnější velikonoční dekoraci”, kde jsme získali druhé místo.

Kolegyně Jitka Hnyková poznamenala: “Každý rok mě znovu překvapí, jak učitelé s žáky projeví svou kreativitu a popustí uzdu fantazii, a tím vznikají nádherná a originální díla.”

Těšíme se na další ročníky této soutěže.

Martina Beránková


Další novinky z Arkadie

Pravidelná doprava "nejen" dětí se zdravotním postižením už funguje třicátý školní rok!

Pravidelná doprava "nejen" dětí se zdravotním postižením už funguje třicátý školní rok!

Celý článek
Setkání rodin 2024

Setkání rodin 2024

Celý článek