Služby bydlení

V červnu roku 2003 zahájila společnost Arkadie poskytování služby Chráněné bydlení. V bytech pronajatých magistrátem města Teplice bydleli zpočátku 4 klienti, kteří službu využívali. Počet malometrážních bytů se postupně zvyšoval. Přeměnou potřeb stávajících i nových klientů a novou klasifikací sociálních služeb dle zákona o sociálních službách došlo ke změně názvu služby, a tak je od 1. 1. 2009 služba poskytována pod názvem Podpora samostatného bydlení. V roce 2015 se podařilo vytvořit komunitní Chráněné bydlení pro 4 klienty.

Služby bydleníLeták služby Podpora samostatného bydlení naleznete zde.
Leták služby Chráněné bydlení naleznete zde.

Máte zájem o služby bydlení?

Informace Vám ochotně podá:

4300289v 2024-06-20 05_03_44.jpg

Mgr. Alena Tonová

tonova@arkadie.cz/
 Tel.: 724 849 297

Vedoucí sociálních služeb

Chráněné bydlení

Jde o pobytovou sociální službu, která je poskytována přímo v domácnosti nebo na jiném domluveném místě, např. u lékaře, v obchodě, na úřadě, na poště. Službu poskytujeme v bytě, který máme pronajatý od Magistrátu města Teplice. Původně se tento byt skládal ze čtyř malometrážních bytových jednotek, které prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Vznikl tak jeden byt se společnou kuchyní, obývacím pokojem a čtyřmi oddělenými místnostmi.
Pro koho tu jsme?

Lidé od 18-ti let s mentálním a kombinovaným postižením, jejichž situace vyžaduje pomoc a podporu jiné fyzické osoby a není možné ji zajistit podporou terénní služeb.

Jak to u nás vypadá a chodí?

O domácnosti a službě byl natočen krátký film, podívejte se na něj.

Chcete znát více podrobností ?

Cíle, poslání a cílovou skupinu naší služby najdete více rozepsanou zde.

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ. Projekt byl podpořen také Ústeckou komunitní nadací z  prostředků fondu AIR PRODUCTS.Tato služba je finančně podporována dotacemi Ústeckého kraje a Statutárním městem Teplice.

Logo Ústeckého krajeLogo Statutárního města Teplice

Podpora samostatného bydlení

Podpora samostatného bydlení je terénní služba. To znamená, že je poskytována přímo v bytě uživatele nebo na jiném domluveném místě: u lékaře, v obchodě, na úřadě, na poště,… Za podpory asistentů se uživatelé učí všemu, co je spojené se samostatným bydlením – vaření, úklid domácnosti, nakupování, hospodaření s penězi.
Pro koho tu jsme?

Službu poskytujeme v pěti bytech, které máme pronajaty od magistrátu města Teplice a také v soukromých domácnostech uživatelů v okolí do 20km od Teplic. V současné době využívá službu šest uživatelů, z toho jeden mladý pár. 

Martin

„ Bydlím teď sám v garsonce, to je jedna místnost. Jsem rád, že tam můžu bydlet a jsem se svým bytem spokojený.  Pomáhají mi asistentky. Učím se tady vařit, uklízet, hospodařit a třeba ještě šetřit s penězma. Líbí se mi tu, právě ptoto, že můžu bydlet sám a spoustu věcí se naučit.“Alena a Radek

„Do bydlení jsme přišli z domova v Háji. Předtím jsme nikdy sami nebydleli. Bylo to těžké, hodně jsme se toho museli naučit. Asistentky nám pomáhaly s penězma, aby nám na všechno vystačilo. Dnes už víme, že se musí nejdřív zaplatit nájem, zálohy,…a až potom zábava. Taky jsme se učili vařit, to jsme moc neuměli. Pomáhali nám prostě všechno zařídit. Třeba na úřadě nebo u doktora. Teď už bydlíme úplně sami a pomoc nepotřebujeme.“

Poslání a cíl služby Podpora samostatného bydlení Arkadie najdete zde. (Veřejný závazek služby)

Další informace o sociální službě Podpora samostatného bydlení zde.

Tato služba je finančně podporována dotacemi Ústeckého kraje a Statutárním městem Teplice.

Logo Ústeckého krajeLogo Statutárního města Teplice