Den dětí oslavili malí rybáři z Arkadie společně s Knaufem

Den dětí oslavili malí rybáři z Arkadie společně s Knaufem

      Tradičně i letos žáci základní a praktické školy Arkadie slavili Den dětí na rybách. Garantem této tradice je MO Teplice Českého rybářského svazu společně s firmou Knauf Insulation. Tuto akci kdysi vymyslel ředitel Knaufu a zároveň rybář, člen ČRS Jan Brázda, kterému patří dík všech účastníků. Malým rybářům obětavě asistovali a poskytovali odbornou pomoc členové rybářského svazu i pedagogové Arkadie. Pomáhali nasazovat na háček návnadu, učili je nahazovat, běhali s podběrákem a evidovali úlovky. Ocenění si zaslouží i pracovnice Knaufu, které celou akci organizují a zajišťují pro děti občerstvení.

     Letošní rybaření se opět konalo na rybářském revíru Lesní brána 8 v Novosedlicích, který je sice rozlohou malý, ale poskytl všem účastníkům příjemné chvíle odpočinku při aktivitě v krásné přírodě. Svatý Petr, patron rybářů, i tentokrát přál těm nejmenším – dětem z prvního stupně. Celkovým vítězem rybářské soutěže se stal Patrik Chára, který nachytal nejvíce ryb, a navíc ulovil i rybu největší. Na druhém místě skončila Zuzka Skálová a třetí místo obsadil Karel Vyskočil. Spokojení ale byli i ostatní, kteří se na „bednu“ nevešli. K dobré náladě přispělo i krásné počasí. Na památku dostali mladé rybářky a rybáři diplom od rybářského svazu a keramickou rybu, vyrobenou v chráněných dílnách Arkadie.

     A na závěr jedna zajímavost: pravidelné akce chytání ryb s Knaufem stály i za zájmem školních dětí z Arkadie o tento zajímavý a smysluplný koníček, a tak již několik let funguje při škole rybářský kroužek Arkadie, který pod vedením pedagogů-rybářů pomáhá vychovávat další generaci rybářů.

     Poděkování tedy patří všem zúčastněným, i těm, kteří pomáhali s přípravou; tradiční akce je tak dalším kamínkem do mozaiky partnerské spolupráce Knaufu, ČRS a Arkadie.

     Mgr. Tomáš Vorochta

Další novinky z Arkadie

Arkadie rozšiřuje nabídku svých sociálních služeb

Arkadie rozšiřuje nabídku svých sociálních služeb

Celý článek
Teplická Arkadie slaví třiatřicet let svého fungování

Teplická Arkadie slaví třiatřicet let svého fungování

Celý článek